Nahrávky

ČESKOSLOVENSKÁ (2022) na CD

Tretí album Hmlista, spoločné dielo nášho dua a pražského pesničkára Petra Linharta. Prináša 11 československých príbehov obyčajných aj neobyčajných ľudí a miest. V piesňach sa tak objavujú napríklad tatranské končiare (Rysy), obec pri Lučenci (Praha v zelených horách), československý filmár a etnograf Karel Plicka (Karel), ale aj neznáma cestujúca z nočného autobusu Praha – Brezno (Nočný spoj), či most cez rieku Morava so štátnou hranicou medzi Českom a Slovenskom (Hranica). Pieseň Jáchymov sa spája so západočeským mestečkom, neslávne známym svojimi uránovými baňami, kde pracovali politickí väzni aj zo Slovenska…

ukážka (singel Blýskavica):

NOVINKA, cena 12 eur+poštovné – objednávky: hmlistoband@gmail.com, alebo na tel. 0915537857

Objednávky z ČR priamo na stránkach vydavateľstva Galén

https://www.e-kompas.cz/z8973-ceskoslovenska

Československá ako digitál v rôznych formátoch:

https://www.supraphonline.cz/album/717858-ceskoslovenska

OZVENY LAZOV (2020) – na CD

Jedenásť nových aj starších piesní v novom kabáte. Piesní návratu ku krajine a cestám, ktoré ňou prechádzajú. Cestám fyzickým aj duchovným. Očarenie svetom starých gazdov a dávnou mytológiou je v nich konfrontované s každodennou realitou vrátane jej temných stránok. Okrem ľudových nástrojov (píšťaly, korýtkové aj klasické husle, cimbal) dostáva viac priestoru elektrická gitara, podladená akustická gitara, írske buzuki a výrazná rytmika.

ukážky:

cena 10 eur+poštovné-objednávky: hmlistoband@gmail.com, alebo na tel. 0915537857

ak ste z ČR odporúčame objednať cez nášho pražského vydavateľa:

http://www.galen.cz/idistrik/vydav/?page[book]=5877

OZVENY LAZOV NA MP3:

https://www.supraphonline.cz/album/569077-ozveny-lazov

NA DRUHOM BREHU (2018) na CD

Debutový album Hmlista obsahuje 9 autorských a jednu ľudovú pieseň v jednoduchších, ale nie nudných aranžmánoch vtedy 15 ročného multiinštrumentalistu Jána Kicka, ktorý je tiež oficiálnym autorom hudby. Náročné texty Hmlista dostávajú svoju zvukovú a hudobnú tvár. Reflektujú návrat k životu v prírode v celej jeho zložitosti a mnohoznačnosti. Album je postavený na akustických nástrojoch so striedmym, ale funkčným využitím elektrickej gitary.

ukážky nájdete na bandcampe, ale objednávajte prosím potom radšej tu-:):

https://hmlisto.bandcamp.com/album/na-druhom-brehu

cena 8 eur+ poštovné, objednávky: hmlistoband@gmail.com, alebo na tel. ++421915537857, platí aj pre ČR, radi pošleme aj tam.

NA DRUHOM BREHU na MP3

cena 5 eur: objednávky: hmlistoband@gmail.com, 0915537857

Ak máte o nejaké nahrávky záujem, napíšte nám: hmlistoband@gmail.com, horana69@gmail.com alebo volajte +421 915537857, hmotné nosiče posielame do 3 dní poštou, MP3 (Na druhom brehu) tiež tak na mailovú adresu objednávateľa cez úschovňu.

ďakujeme.