Ponuka koncertov

Ak máte záujem o niektorý z našich nižšie uvedených koncertov môžete sa obrátiť priamo na nás: hmlistoband @gmail.com

tel. +421 915537857

Veronika a Ján Kickovci, Prochot 241, 96604 H. Ždaňa , SR

Hmlisto – elektrický koncert

postfolk bez hraníc

zvukovo bohatý s výraznou elektrickou gitarou s efektami, mandolou a ľudovým nástrojmi ( husle, píšťaly, fujara)

Keďže cestujeme prevažne vlakom a nemôžeme so sebou nosiť žiadne prenosné ozvučenie je koncert vhodný len tam, kde disponujú bežným aparátom. Technický rider:


fotografie v tlačovej kvalite na stiahnutie na tomto odkaze

Československá

Hmlisto & Petr Linhart

Koncert k novému albumu Československá (Galén, Praha 2022), ocenenému Radio_Head Awards za rok 2022. V prvej časti vystúpi Petr Linhart so svojím sudetským repertoárom, doprevádza ho Ján Kicko. Druhú časť tvorí živá verzia Československej, ktorú hráme v troch v obsadení: Veronika Kicková: spev, fujara, písťaly, husle, Ján Kicko: elekrická gitara, spev, Petr Linhart: spev, elektrická gitara.

Pre potreby festivalov je možné koncert krátiť na 45-60 min., vtedy hráme prevažne album Československá.

Keďže cestujeme prevažne vlakom a nemôžeme so sebou nosiť žiadne prenosné ozvučenie je koncert vhodný len tam, kde disponujú bežným aparátom. Technický rider:

fotografie v tlačovej kvalite na stiahnutie tu

Akustický mandolový koncert

(world music-folk)

komorný koncert Hmlisto s prirodzeným akustickým zvukom len s mandolou, čo zvuk posunie smerom k world music s jemným „keltským“ nádychom (mandola, husľový bordun). Je vhodný do i menších priestorov, ktoré netreba zvučiť (čajovne, kaplnky, kostolíky). A ako domáci koncert.

V prípade potreby je samozrejme možné aj klasické zvučenie 2 mikrofóny+1linka, alebo folkórne: 2 priestorové mikrofóny na všetko.

fotografie v tlačovej kvalite na stiahnutie

Beseda – Alternatívny životný štýl bez konšpirácií a ilúzií

diskusia s Veronikou Kickovou o vyše dvadsaťpäť ročných skúsenostiach s dobrovoľne skromným životom na samote u lesa-:)), úspešnom domácom vzdelávaní detí a podobných záležitostiach (možno doplniť o piesne k téme buď sólo (husle, píšťaly, fujara), alebo ako Hmlisto).

Pilotný článok z časopisu Sedmá generace, rozhovor s Jurajom Hipšom v Čiernej labuti.