Pre usporiadateľov

Ponúkame tieto druhy vystúpení:

Hmlisto – elektrický koncert

postfolk bez hraníc

zvukovo bohatý s výraznou elektrickou gitarou s efektami, mandolou a ľudovým nástrojmi ( husle, píšťaly, fujara, rámový bubon)

Keďže cestujeme prevažne vlakom a nemôžeme so sebou nosiť žiadne prenosné ozvučenie je koncert vhodný len tam, kde disponujú bežným aparátom.

Technické podmienky:

-2 mikrofóny na spev

-1x linka-jack

-2x monitor (v núdzi aj 1x)

-2x zástrčka na 220V

Československá

Hmlisto & Petr Linhart

Koncert k novému albumu Československá (Galén, Praha 2022), ktorý cez príbehy ľudí a miest nazerá pod kožu otázkam: Naozaj sme sa museli rozísť? V čom sa podobáme a v čom sme celkom iní? Odrážajú sa roky prežité v jednom štáte stále v nás a máme stále jeden druhého čím inšpirovať?

Česko-slovenské piesne – rozprávania, ktoré sa hrajú s podobnosťou i rozdielnosťou oboch jazykov, hudobných koreňov aj autorských prístupov . Dialóg dvoch elektrických gitár a ľudových nástrojov.

Ako špeciálny hosť Hmlista vystúpi spoluautor a spoluinterprét Československej – český pesničkár Petr Linhart, ktorého na elektrickej gitare sprevádza Ján Kicko.

Technické podmienky:

3 mikrofóny na spev

2 linky-jack

1 výstup na husľový snímač (phantom) – možno nahradiť nástrojovým mikrofónom

3x monitor

3x zástrčka na 220V

-stage plan:

-akustický mandolový koncert

(world music-folk)

komorný a intímny koncert Hmlisto s prirodzeným akustickým zvukom, namiesto elektrickej gitary len s mandolou, čo zvuk posunie smerom k world music, prípadne folku s jemným „keltským“ nádychom (mandola, husľový bordun). Niektoré piesne z repertoáru vypadnú, lebo sa ku nim mandola nehodí, iné naopak pribudnú. Je vhodný do i menších priestorov, ktoré netreba zvučiť (čajovne, kaplnky, kostolíky, bytové koncerty ap). A všade tam, kde uprednostňujú akustickú hudbu.

Technické podmienky:

-priestor s vhodnou akustikou

-alebo 2 priestorové mikrofóny

-alebo bežné ozvučenie: 2x dynamický mikrofón-spev, 1x jack-mandola, 1x phantom snímač husle (alebo nástrojový mokrofón), 2x monitor

Beseda – Alternatívny životný štýl bez konšpirácií a ilúzií

diskusia s Veronikou Kickovou o vyše dvadsať päť ročných skúsenostiach s dobrovoľne skromným životom na samote u lesa-:)), úspešnom domácom vzdelávaní detí a podobných záležitostiach (možno doplniť o piesne k téme buď sólo (husle, píšťaly, fujara), alebo ako Hmlisto).

Pilotný článok z časopisu Sedmá generace, rozhovor s Jurajom Hipšom v Čiernej labuti .

Kontakt:

hmlistoband@gmail.com

+421 915537857

Veronika a Ján Kickovci, Prochot 241, 96604 Horná Ždaňa, SR

Fotografie pre tlač