Ozvena-home video

OZVENA, ústredná pieseň albumu OZVENY LAZOV

Pieseň o neočakávanom, ale to silnejšom stretnutí s vlastnou potlačenou minulosťou, s pocitom zdedenej viny a krajom, ktorého som kedysi utiekla do „idylky“ slovenských lazov.
SKOKY (Maria Stock),

https://www.skoky.eu/

dva razy vysídlená obec kúsok na východ od mojich rodných Karlových Varov. Dnes tam stojí len torzo jedného z domov a obrovský, krásne ošarpaný, ale funkčný barokový kostol uprostred lesa. Miesto, kde sa dejú veci medzi nebom a zemou. Kde máte pocit, že koniec sveta už bol. Temer pred rokom sme mali s Hmlistom tú česť a radosť v kostole hrať v rámci festivalu Živé skoky. Tak ma to zobralo, že som o tom hneď po príchode v čudnom vytržení napísala pesničku. Najprv som ani nerátala s tým, že by sme ju aj zrealizovali. Ale jednoducho to nešlo neurobiť.🙂
O to ťažšie bolo k nej nájsť aranžérsky kľúč. Bolo treba vykročiť zo zaužívaných obzorov Hmlista, čo sa napokon Jánovi naozaj podarilo. Košatú, vyše päť minútovú skladbu so mnou ako medzinárodný duet citlivo a s hlbokým pochopením naspieval sudetský bard Petr Linhart.

https://www.petrlinhart.cz/


Na tomto mieste mal byť profi klip od Radky Lokajovej. Nakrúcať sa malo v marci. V čase korony, kedy sme ani nedúfali, že by sme sa v dohľadnej dobe do Skokov dostali, sme spáchali nasledujúci DIY počin u nás na lazoch. Na kolene a mojom technicky naprosto nedostatočnom mobile. Na Sudety sme sa hrali na kopci oproti, kde je malebná ruina rozpadnutej kraviarky. Za „kamerou“ sa podľa potreby striedali členovia rodiny, u strihového programu som pravidelne nadávala ja.🙂 Za fotografie zo Skokov veľmi pekne ďakujeme Lucii Haschkovej.

Pridaj komentár