Nový album Československá je už na ceste, vyjde (ako inak) 28.10. 22

Hosťovanie Petra Linharta v Ozvene sa nám veľmi páčilo, tak sme to ešte vylepšili: väčšinu nových pesničiek sme písali spoločne ako dialóg dvoch pesničkárov, dvoch jazykových a hudobných svetov. Celkom hmlistý nápad, ktorý vznikol na pokoncertnej žúrke v novembri 2019 sme začali realizovať cez koronu. Vymýšľanie tém, ponáranie sa do nich, preposielanie nápadov demáčov, vzájomné vylepšovanie textov a aranžovanie výsledkov nám pomohlo prežiť všetky tie lockdowny a lockdowníky v duševnom zdraví.

Nahrávanie v marci tohto roku v Prahe u Adama Pakosty, to je kapitola sama o sebe, keď nám za tri dni, fakt len za tri dni, nahrali skvelí českí muzikanti všetky základy, do ktorých sme za ďalšie dva dni dospievali album. Keby mi to niekto pred rokom hovoril, neverila by som, ale možné to je. A v nadšenej pohode a nepochopiteľnej radosti. Adam vie vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru a navyše má skvelú kávu.

Príbehy československé ako ja sama, súčasné aj siahajúce do ďalekej minulosti, často zviazané s konkrétnymi ľuďmi či miestami, Praha pri Lučenci, Karol Plicka, Jáchymov, most cez Moravu v Hodoníne, tatranské Rysy a mnoho oného sa už nevedia dočkať, kedy zbadajú svetlo sveta.

Ako ochutnávka vyjde posledného septembra singel Blýskavica aj s videom a všeličím ďalším.

Za pomoc a podporu ďakujeme nášmu vydavateľstvu Galén a Fondu na podporu umenia.

Pridaj komentár