Nový album Československá je už na ceste, vyjde (ako inak) 28.10. 22

Hosťovanie Petra Linharta v Ozvene sa nám veľmi páčilo, tak sme to ešte vylepšili: väčšinu nových pesničiek sme písali spoločne ako dialóg dvoch pesničkárov, dvoch jazykových a hudobných svetov. Celkom hmlistý nápad, ktorý vznikol na pokoncertnej žúrke v novembri 2019 sme začali realizovať cez koronu. Vymýšľanie tém, ponáranie sa do nich, preposielanie nápadov demáčov, vzájomné vylepšovanie textov a aranžovanie výsledkov nám pomohlo prežiť všetky tie lockdowny a lockdowníky v duševnom zdraví.

Nahrávanie v marci tohto roku v Prahe u Adama Pakosty, to je kapitola sama o sebe, keď nám za tri dni, fakt len za tri dni, nahrali skvelí českí muzikanti všetky základy, do ktorých sme za ďalšie dva dni dospievali album. Keby mi to niekto pred rokom hovoril, neverila by som, ale možné to je. A v nadšenej pohode a nepochopiteľnej radosti. Adam vie vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru a navyše má skvelú kávu.

Príbehy československé ako ja sama, súčasné aj siahajúce do ďalekej minulosti, často zviazané s konkrétnymi ľuďmi či miestami, Praha pri Lučenci, Karol Plicka, Jáchymov, most cez Moravu v Hodoníne, tatranské Rysy a mnoho oného sa už nevedia dočkať, kedy zbadajú svetlo sveta.

Ako ochutnávka vyjde posledného septembra singel Blýskavica aj s videom a všeličím ďalším.

Za pomoc a podporu ďakujeme nášmu vydavateľstvu Galén a Fondu na podporu umenia.

Publicistika

okrem hudby a korytárstva sa Veronika Kicková venuje aj publicistike, predovšetkým článkom a reportážam pre médiá so spoločensko-environmentálnou tematikou.

Cyklus článkov Tradice jako východisko pre časopis Sedmá generace – sa venoval téme dobrovoľnej skromnosti a udržateľného životného štýlu z rôznych uhlov pohľadu a v širších súvislostiach. Čerpal tiež z dlhodobých osobných skúseností autorky.

https://sedmagenerace.cz/temata/eko-styl/

Voľným pokračovaním je cyklus Na samotě, reflektujúci predovšetkým osobné skúsenosti a náhľady autorky na rôzne témy z odstupu človeka žijúceho síce na prvý pohľad na okraji spoločnosti, napriek tomu preberajúceho zodpovednosť sa stav vecí okolo seba.

https://sedmagenerace.cz/author/veronika_kickova/-odkazy na články na stránkach časopisu

Veronika Kicková publikovala aj v časopisoch Veronica a Kruh života.( A v istom období očarenia prírodnou mystikou aj časopise Rodná cesta, od ktorého sa názorovo definitivne odklonila po roku 2013.) Je tiež autorkou prózy Jánošíkov tanec (Dajo 2001).

https://www.databazeknih.cz/knihy/janosikov-tanec-281604

Startovač bol úspešne ukončený:

Ďakujeme všetkým, ktorí nás na STARTOVAČI podporili, všelikde náš projekt propagovali, oslovili svojich priateľov a známych, milými slovami nás potešili. Projekt bol úspešne ukončený na 110 percentách. Navyše sme získali desiatky nových fanúšikov na FB profile Hmlista. Takú silnú odozvu sme veru nečakali. Veľmi nás to teší a veľmi si to vážime.

Sme na Startovači, podporiť Ozveny lazov je teraz ešte jednoduchšie!

Vážení a milí fanúšikovia a priatelia, v čase, kedy sa v Česku nesmie spievať a u nás to nie je o veľa lepšie sme sa rozhodli požiadať Vás o pomoc a rovno na STARTOVAČI. Iste viete, že máme nové CD a iste ste ho už vypočuli free na cez internet.😉 To je v poriadku, taká je doba. Ale teraz nemôžeme koncertovať a nosiče sa predávajú hlavne tam. A nám dochádza obeživo, áno jedla máme na gazdovstve dosť.😉
Reálnej pomoci od štátu sa asi hneď tak nedočkáme a ani sa na ňu nechceme spoliehať. Obraciame sa teda na Vás. Prvý raz v živote sa zo mňa stal youtuber a spáchala som také to trápno-smiešne video, čo dnes fičia, vyhútali sme zaujímavé „odmeny“, iste si niečo vyberiete.🙂 Hja, v januári sme vrazili v nádeji priam nekresťanské peniaze do nahrávanie Ozvien lazov, z neba nám spadol vydavateľ, umiestňujeme sa v hitparáde na rádiu Proglas, ale CD ležia v škatuli na skrini.
Možno sa Vám to zdá čudné, ale my sa hudbou už dva roky živíme, teda zarábame peniaze. To ale nie je to hlavné, hudba nás baví a napĺňa a chceme sa jej aj naďalej venovať.
Ďakujeme za pomoc!

https://www.startovac.cz/projekty/ozvenylazov/?fbclid=IwAR2k5Nlz5FG3K0ElCl8K2_HH730dmnTDlUpC8Zob4yxRtFGBzqYbDGf9CyA